Dnešná desiata čast Gafrik Research podcastu sa venuje pasívnemu investovaniu, ale predovčetkým jeho zakladateľovi John. C. Bogle a firme Vanguard. Okrem toho, že John Clifton „Jack“ Bogle bol americký investor, obchodný magnát a filantrop, je zakladateľom a výkonným riaditeľom The Vanguard Group a zaslúžil sa o vytvorenie prvého indexového fondu (ETF). Jeho spoločnosť Vanguard Group je americká akciová spoločnosť pre správu investícií, ktorá k roku 2021 spravuje aktíva vo výške 7,2 bilióna dolárov. Patrí medzi najväčšie spoločnosti na svete v oblasti správy investícií.

Ale nepredbiehajme, pretože dnešný hosť Jaro Marčák nám porozpráva o svojich skúsenostiach s investovaním do ETF, ako ľuďom – retailovým investorom pomáha s investovaním a prečo považujem pasívne investovanie za dôležité. Ak vás táto téma zaujíma, nenechajte si ju ujsť!

Témy:

01. Úvod do Vanguard a John C. Bogle

02. Podielové fondy vs. ETF fondy

03. Porovnanie aktívneho a pasívneho investovania a ich výkonnosť

04. VANGUARD FTSE ALL WORLD

05. Voľná diskusia o investovaní

Vanguard: https://investor.vanguard.com/corporate-portal/

Séria: 01

Časť: 10

Nahrávané: August 2022

Hosť: Jaroslav Marčák

Profesia: CEO & Founder Creative finance (FinGo), finančný sprostredkovateľ a konzultant

Bio: Jaro svojim klientom pomáha so správnym finančným nastavením v oblasti investícií, poistenia a hypoték. Špecializujem sa na investície, ETF fondy a prináša portfólio na mieru s cieľom budovania a zhodnocovania klientskeho majetku.

S Jarom sa môžeš spojiť cez

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/jaroslav-marčák-23b958139/

FinGo: https://profil.fingo.sk/jaroslav-marcak/

O Podcaste: Podcast o investovaní, spoločnostiach a biznise. Investovanie podávané cez príbehy firiem i podnikateľov. Analýzy firiem, Startupy, Kryptomeny a mnoho ďalšieho. Všetky podcasty nájdeš na: blog.gafrikresearch.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *